Новини компанії

← Повернутися назад

Правила експлуатації твердопаливних котлів

25.09.2019
Правила експлуатації твердопаливних котлів

Твердопаливні котли – це обладнання, яке потребує догляду, якщо користувач хоче довгий час використовувати його з належною ефективністю. Існує цілий перелік правил використання апарату, які дозволять зберегти його у належному стані. Для тих, хто вирішив купити твердопаливні котли, ознайомитися з цією інформацією особливо важливо.

Правила експлуатації

Перевищення норми у цьому разі може спричинити розгерметизацію обладнання, а в найгірших випадках до розриву теплообмінника. Для запобігання подібним неприємним ситуаціям варто перевірити наявність запобіжника на котлі. Також важливо дізнатися максимально допустимі показники тиску, що зазначені у паспорті.

 1. Запобігання утворенню конденсату

  Це явище може негативно вплинути на роботу котла і стати причиною появи неприємного запаху у котельній. У найгірших випадках конденсат за умови постійного виділення і впливу його на стінки теплообмінника легко виводить опалювальне обладнання з ладу. Утворюється конденсат з трьох причин:

  • охолодження димових газів до «точки роси» через відсутність утеплення труби,
  • повернення до котли охолодженого теплоносія із температурою нижче допустимої,
  • вологість дров.

  Для запобігання утворення конденсату необхідно утеплювати частину димоходу, яка розташована за межами приміщення, цегляні димоходи слід загільзувати. Температура теплоносія не має понижуватися менше 50 градусів, а дрова потрібно тримати сухими.

 2. Використання циркулярного насосу

  Перед вмиканням слід дочекатися моменту, коли теплоносій прогріється до мінімально допустимого показника. Якщо не зробити цього, циркуляцію холодного теплоносія може стати передумовою появи конденсату. Він впарюється з часом, але на це завдання використовується корисна енергія котла, яка мала іти на опалення оселі. Щоб вирішити цю проблему, необхідно обладнати малий контур в обв'язці котла. Саме ним циркулює теплоносій, доки не нагрівається до 50 градусів. Лише після цього триходовий клапан відкриватиметься, чим допускатиме теплоносій до системи опалення.

 3. Захист від надлишкового тиску

Приділяти увагу слід і очищенню димоходів та якості палива, оскільки від них залежить ефективність роботи апаратів та систем.

Щоб нічого не пропустити, ви можете підписатися на розсилку новин, для цього просто клацніть по кнопці нижче!

RSS стрічка новин
Зворотний дзвінок
image
Замовити без оформлення. Просто залишити телефон і консультант вирішить всі питання по оформленню замовлення